Diş Köprüsü

Diş Köprüsü: Farklı Türler ve Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Sunumları

Diş köprüsü, dişler arasındaki boşlukları doğal görünümlü protezlerle değiştiren çok yönlü bir restoratif tedavidir. Yapı birçok formda gelir ve ağızdaki alana bağlı olarak farklı şekillerde uygulanır.

Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Diş Köprü Çeşitleri

Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, ağız çevresindeki eksik dişlerin doğal çekiciliğini eski haline getirmek için birden fazla tipte diş köprü tedavisi sunuyoruz.

Geleneksel Diş Köprüsü: Geleneksel bir diş köprüsü 3 ila 4 ardışık krondan oluşur. Bu köprüler, her boşluğun sonunda sağlıklı dişlere veya diş implantlarına ihtiyaç duyar. Geleneksel diş köprüsü genellikle arkadaki dişler için uygundur.

Maryland Diş Köprüsü: Maryland diş köprüsü, her iki tarafında kanat benzeri metaller bulunan bir diş şeklinde gelir. Bu köprü, öndeki dişlerdeki boşlukları değiştirmek için uygundur.

Konsol Diş Köprüsü: Konsol köprüsü, bir diş kronuna bağlı bir diş şeklinde gelir. Bu köprü, köpek dişlerinin veya köpek dişlerine yakın dişler için en iyisidir. Sadece tek bir diş eksikse uygundurlar.

Arka dişler için uygun değildirler çünkü azı dişleri üzerindeki baskı ve kuvvet çok fazladır. Başka bir deyişle, konsol diş köprüsü bu kuvveti kaldıramaz.

Prosedür: Prosedür, diş hekiminizin önce ağız sağlığınızı değerlendirmesiyle başlar. Diş köprüsünü yerleştirmeden önce altta yatan herhangi bir sorundan kurtulmanız gerekir. Ardından ağzınızın ve eksik dişlerin değerlendirilmesi gelir. Boşluğun her iki ucunda da dişlere sahip olmanız gerekir. Aksi takdirde doktorunuz önce implant yapılmasını önerecektir.

Ardından köprünüz için malzeme seçme adımı gelir. Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde geniş bir malzeme koleksiyonumuz vardır. Diş hekimlerimiz, alerji öyküsü, fiyat aralığı ve estetik hedefler gibi faktörlere göre sizin için en iyi malzemeyi tavsiye edecektir.

Bundan sonra diş hekimlerimiz ağzınızın izlenimlerini alacak ve bu ayrıntıları bir üreticiye gönderecektir. Birkaç hafta içinde size özel diş köprünüze sahip olabilirsiniz. Eğer bir günlük dental köprü istiyorsanız, CEREC teknolojimizi düşünebilirsiniz.

Dişte Köprü Ömrü Ne Kadar? Köprülerin diş implantlarına benzer şekilde maksimum 15 yıllık bir ömrü bulunur. Ancak uygunsuz bakım ve kötü diş hijyeni gibi birçok faktörün tümü diş köprüsünün ömrünü etkileyebilir.

CEREC Diş Köprüsü: Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde çok yönlü bir dental köprü malzemesi yelpazesi sunuyoruz. Malzemeler hakkında bilgi almak için buradan inceleyebilirsiniz. Mükemmel dayanıklılığa ve uzun ömürlülüğe sahip seramik kuronları tercih ederseniz, CEREC teknolojisini Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde diş köprüsü için uygulayabiliriz. CEREC işlemi, köprüyü hemen üretmemizi sağlar. Yapay zeka, bilgisayar destekli tasarım ve üretim ve 3 boyutlu yazıcılar kullanarak; özelleştirilmiş diş köprünüzü tek seansta hemen alabilirsiniz. Diyelim ki diş köprünüz için hammadde olarak seramiği seçtiniz.

Diş Köprüsü Maliyeti: Diş köprüsü ile tedavi maliyetini standardize etmek zordur. Bunun nedeni, türüne ve seçtiğiniz malzemenin yanı sıra CEREC gibi tekniklere bağlı olmasıdır.

Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği: , diş hekimliği alanındaki tüm gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip ediyoruz. En iyi sonuçları elde etmek için, yeni uygulama ve teknikleri kullanmayı hem tutkumuz, hem de sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, sizlere en kaliteli ve güncel diş sağlığı hizmetlerini sunmayı amaçlıyoruz.

https://ankaraagizvedispoliklinigi.com/wp-content/uploads/2024/01/e7fcee2a-7fcf-4335-927c-4c8a7b0b3a4b.png
İletişim Bilgileri

Kardelene Mahallesi Haydarcan Kılıçdoğan Cad. No:5-6 Ankara/Batıkent
info@ankaraagizvedispoliklinigi.com
0312 255 64 64 – 0312 517 30 63

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08:00 – 21:00
Cumartesi: 09:00 – 19:00
Pazar: Kapalı

Sosyal Medya

2024© Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği