Pedodonti

Pedodonti, bebeklerin ve çocukların diş gelişimine odaklanan bir diş hekimliği uzmanlığıdır. Ağız sağlığı sorunlarının gözlemlenmesi, tespiti ve tedavisini oluşturur.

Bebekler Ne Zaman Pedodonti Görmeye Başlamalı? Bebeklerin ilk süt dişinin ortaya çıkmasından 6 ay sonra diş muayenesine başlaması gerekir. Bu yaştan sonra bebeklerin rutin ziyaretleri benimsemesi önemlidir.

Çocuklar Diş Hekimlerini Ne Sıklıkta Ziyaret Etmelidir? Herhangi bir sorun ortaya çıkmadan önce çocuklar rutin olarak diş hekimini ziyaret etmelidir. Unutulmaması gereken bir diğer nokta da ziyaretleri 6 aylık bir zaman aralığı içinde aralıklandırmanın önemli olmasıdır. Çocuğun diş hastalığına yatkınlığı daha yüksekse, ziyaret süresi 3 ayda bir olmalıdır.

Önleyici bir yaklaşım benimsemek her zaman daha iyidir.

Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak hizmet veren pediatrik diş hekimimizle ortamı yumuşatmak konusunda çok bilgilidir. Çoğu çocuk diş hekimlerinden korkar, bu nedenle genellikle etkileşim ve sınırları aşma konusunda ilk muayeneyi yaparız.

Zor durumlarda diş hekimlerimiz çocuklarla oyun eşliğinde tedaviyi gerçekleştirir. Tedavi profesyonelce ama eğlenceli bir şekilde yapılır.

Ebeveynler Hangi Önleyici Tedavileri Düşünmelidir?

1- Diş Aşıları Diş aşısı veya fissür örtücü çocuklar için pek çok faydası olan bir tedavidir. Çocukların en büyük diş problemi olan çürükleri engeller.

Tedavi, azı dişlerinin kıvrımlarını örten koruyucu bir sıvı dolgu kullanılarak yapılır. Bu malzeme çürümeye karşı dayanıklıdır ve çocukların dişlerinin çürümeye karşı korunmasına yardımcı olur.

2- Flor Uygulaması Flourine uygulaması flor kullanarak mineyi kalınlaştıran bir işlemdir. Bu, dişlerin çürümeye direnmesine yardımcı olur. Ağrılı bir işlem değildir ve florin özel bir kaşıkla dişlere sürülür.

Kontrollü dozlarla tedavi güvenlidir ve yan etkisi yoktur.

https://ankaraagizvedispoliklinigi.com/wp-content/uploads/2024/01/e7fcee2a-7fcf-4335-927c-4c8a7b0b3a4b.png
İletişim Bilgileri

Kardelene Mahallesi Haydarcan Kılıçdoğan Cad. No:5-6 Ankara/Batıkent
info@ankaraagizvedispoliklinigi.com
0312 255 64 64 – 0312 517 30 63

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08:00 – 21:00
Cumartesi: 09:00 – 19:00
Pazar: Kapalı

Sosyal Medya

2024© Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği