Gülümsediğinizde Diş İmplantları Görünür Mü?

Diş implanları, titanyum ve alaşımlarından üretilmektedir.  Diş hekimliğinde kullanılan çeşitli implantlar olmakla birlikte, eksik dişlerin yerine geçen implantlar diş köküne benzer silindirik bir şekle sahiptir. İmplantların konik uçlarında, implantı çevreleyen kemiğe tutunmayı güçlendiren ve direnci sağlayan yivler bulunmaktadır. Abutmentler, kronları veya diş değişiminde kullanılan herhangi bir protezi implantlarla birleştirir.

Tipik bir diş implantı metalik yapısından dolayı grimsi bir görünüme sahiptir. Ancak endişelenmenize gerek yok! İmplantınız gülüşünüzü ve görünüşünüzü değiştirecek!

Gülümsediğinizde Diş İmplantları Görünür Mü?

Gülümsediğinizde veya konuştuğunuzda implantların görüneceğinden ve yüz estetiğinizi etkileyeceğinden endişe ediyorsanız, endişelerinizi bir kenara bırakma vakti geldi. Çünkü, çoğu implant kemik seviyesinde yerleştirilmektedir. Bu sebeple, yalnızca implantların üzerine yerleştirilen protez görünür halde olmaktadır. Dentakay Diş Kliniklerinde estetik açıdan hoş, güçlü ve dayanıklı zirkon kronlar kullanılmaktadır. Bu kronlar, ağız içindeki doğal dişlerle uyum sağlayarak, ayırt edilmez hale gelir.

Bununla birlikte ön dişlere implant tedavisi uygulandığında diş hekimlerimiz, gülümsediğinizde veya konuştuğunuzda implant boynunun görünmemesine özellikle dikkat ederler. İmplant boynunun kemik seviyesinin hemen altında tutulmasıyla implantların görünmemesi sağlanır. Bu sayede gülüşünüzü veya yüz estetiğinizi etkilemeden yalnızca diş rengindeki kronlar görünür olur.  Eksik dişleriniz toplum içerisinde özgüvenle gülümsemenizi engelliyorsa, işte size güzel ve kalıcı  bir gülüşün tadını çıkarma fırsatı!

 

Bugün bize ulaşıp randevunuzu oluşturun ve Dentakay’ın oldukça deneyimli ve uzman diş hekimleriyle hak ettiğiniz gülüşe ulaşın!

Leave a Reply

https://ankaraagizvedispoliklinigi.com/wp-content/uploads/2024/01/e7fcee2a-7fcf-4335-927c-4c8a7b0b3a4b.png
İletişim Bilgileri

Kardelene Mahallesi Haydarcan Kılıçdoğan Cad. No:5-6 Ankara/Batıkent
info@ankaraagizvedispoliklinigi.com
0312 255 64 64 – 0312 517 30 63

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08:00 – 21:00
Cumartesi: 09:00 – 19:00
Pazar: Kapalı

Sosyal Medya

2024© Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği